Jesteś w: Strona główna >> Architektura >> Łazienka


Łazienkowe przeboje 2008 roku

Początek nowego roku skłania do podsumowania minionych dwunastu miesięcy. Spośród wielu produktów marki Cifial przedstawiamy dziewięć, które w 2008 roku cieszyły się największym uznaniem klientów. Polacy najczęściej wybierali produkty do małych łazienek, jednak o dość charakterystycznym, nietypowym wzornictwie.
 
Współcześni klienci oczekują, aby każdy element wyposażenia łazienki był nie tylko trwały i funkcjonalny, ale także wyróżniał się oryginalnym wzornictwem - mówi Ivo Loureiro, wiceprezes firmy Cifial Polska. – Cieszę się, że różnorodność form i kształtów produktów marki Cifial zaspokaja nawet największe ich oczekiwania.


Z gracją łabędzia

Baterie tym są elementem, który nadaje blasku naszemu wnętrzu. Amatorzy nowoczesnych rozwiązań docenili efektowny i oryginalny wygląd baterii umywalkowej z serii Techno M10, wykończonej w błyszczącym chromie. Posiada ona efektowną smukłą, spłaszczoną wylewkę, przypominającą kształtem szyję pięknego łabędzia, a woda z niej wypływająca przyjmuje formę kaskad wodospadu. Tradycyjny mieszacz w baterii zastąpił innowacyjny joystick, który pozwala w jeszcze wygodniejszy sposób regulować natężenie strumienia wody, a także jej temperaturę. Jego wygląd dopasowany idealnie do całej baterii, podkreśla delikatne, zaokrąglone kształty wylewki.


Ukryta pod tynkiem

W minionym roku Polacy wybierając armaturę łazienkową brali pod uwagę nie tylko jej walory estetyczne, ale także funkcjonalność. Osoby, które chciały zaoszczędzić cenne miejsce w małej łazience często wybierały podtynkową baterię umywalkową z linii Techno 465 (również w wersji chrom błyszczący). Zajmuje ona dużo mniej miejsca niż tradycyjne baterie, gdyż wszelkie połączenia ukryte są pod tynkiem – widocznym elementem jest jedynie wylewka i smukły mieszacz. Te dwie części są dodatkowo połączone elegancką metalową płytką. Umywalkową baterię podtynkową z kolekcji Techno 465 charakteryzuje prosta forma i linia geometrycznych brył. Jej zaletą jest nie tylko wygoda użytkowania, ale także łatwość w utrzymaniu.


Równo w jednym rzędzie

Wśród baterii wannowych bezkonkurencyjna okazała się 3-otworowa bateria sztorcowa także z kolekcji Techno 465, wykończona w błyszczącym chromie. Mieszacz sterujący przepływem wody, zaokrąglona wylewka oraz rączka prysznicowa – ustawione równo w jednym rzędzie na brzegu wanny – to charakterystyczne elementy tej kolekcji. Bateria sztorcowa Techno 465 to przede wszystkim proste linie. Jej szczególną cechą jest brak korpusu, co nadaje jej lekkości i delikatności. Główka prysznica została specjalnie wydłużona i tak zaprojektowana, by wraz z jego rączką tworzyła jedną linię.


L jak luksus

Osoby ceniące ekstrawagancję i oryginalność często wybierały 3-otworową baterię L Spout marki Cifial w wykończeniu brąz rustykalny. Jej niezwykła forma i nietypowe wykończenie są inspiracją do stworzenia wyjątkowego wystroju łazienki naszych marzeń. L Spout jest smukła, klasyczna, bez zbędnych dodatków. Jednak właśnie dzięki swojej prostocie natychmiast przyciąga wzrok. Bateria składa się z trzech elementów: korpusu z wylewką oraz dwóch mieszaczy - jednego do ciepłej, drugiego do zimniej wody. Baterie dostępne są w dwóch rodzajach wysokości. Niższe będą idealne do małych umywalek, natomiast wyższe sprawdzą się w klasycznych, przestronnych wnętrzach.


Niewielka a funkcjonalna

Nie tylko za swój oryginalny kształt, ale także za funkcjonalność doceniona została umywalka Deck. W jej lewej części można zamontować baterię, natomiast po prawej stronie model posiada specjalnie wyprofilowane miejsce na mydło. Umywalka idealnie pasuje do bardzo małej łazienki. Dzięki niewielkim rozmiarom (23 x 51,5 cm) może być zamontowana praktycznie w każdym wnętrzu, nie zabierając nam cennej powierzchni. Do wyboru mamy dwie wersje modelu Deck: z otworem na baterię po lewej stronie umywalki lub bez niego. Umywalka może być przymocowana do ściany bądź też położona na blat łazienkowej szafki.


Prostokąt do małej łazienki

W 2008 roku szczególną popularnością cieszyły się także umywalki z linii Techno C4: Compact i Full Size. Modele marki Cifial pozwolą w wyjątkowo atrakcyjny i wygodny sposób urządzić łazienkę. Motywem przewodnim serii Techno C4 jest wszechobecny prostopadłościan. Geometryczna forma prostokąta jest zachowana niezależnie od tego czy patrzymy na umywalkę z góry, z przodu czy z boku. W zależności od tego, w jaki sposób chcemy zaaranżować nasze wnętrze mamy do wyboru mniejszą wersję umywalki (41,5 x 36 cm) – Compact, która sprawdzi się zwłaszcza w toaletach oraz umywalkę o nieco większych rozmiarach (48,5 x 40 cm) – Full Size, dobrze prezentującą się w dużych łazienkach. Oba modele są dostępne z postumentem bądź też jako samodzielne produkty do postawienia na blat. To drugie rozwiązanie pozwoli nam zyskać dodatkową powierzchnię, np. na kosmetyki czy przybory łazienkowe.


Unosząca się w powietrzu

Uwagę klientów marki Cifial w minionym roku przyciągnęła muszla z kolekcji Techno C4 S. Model ten przymocowany jest bezpośrednio do ściany, pozbawiony jest zbędnych rur, postumentów i podstaw. Zastosowana w kolekcji Techno C4 S technika podwieszania sprawia wrażenie, że muszla zawisła w powietrzu. W ten sposób zaoszczędzimy powierzchnię w niewielkiej łazience, nadając jej jednocześnie wyjątkowej lekkości i niepowtarzalnego charakteru. Dodatkową zaletą posiadania podwieszanego modelu jest łatwiejsze utrzymanie pomieszczenia w czystości, gdyż muszla nie posiada zakamarków, w których stale gromadzi się brud.Ponadczasowa

Poza nowoczesnym wzornictwem, dużą popularnością wciąż cieszy się styl retro. Wielbiciele nietypowych wnętrz docenili elegancję i klasyczny ton muszli wc z serii Plaza w kolorze śnieżnej bieli. Delikatnie zaokrąglone kształty muszli nadają łazience subtelności i wytworności. W zależności od aranżacji pomieszczenia mamy do wyboru model z deską MDF bądź wykonaną z drewna. Drugie rozwiązanie sprawdzi się w szczególności we wnętrzach utrzymanych w stylu rustykalnym. Dodatkowo dostępne są dwa rodzaje wykończenia zawiasów deski: chromowane i złocone, które można dopasować do wykończenia baterii. Dzięki temu dobierzemy idealną kompozycję do naszej łazienki.

Okazuje się, że Polacy przywiązują coraz większą wagę do efektownego urządzenia łazienki. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale starają się by wnętrze urządzone było w dobrym guście. Wystrój łazienki, która w ostatnich latach stała się jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, powinien odpowiadać najnowszym trendom. Kierują się nimi z pewnością Polacy, którzy w 2008 roku docenili armaturę łazienkową marki Cifial. Klienci wybierali zazwyczaj bardzo proste, a jednocześnie wyraziste, geometryczne kształty baterii i ceramiki łazienkowej, stanowiące same w sobie istotny element dekoracyjny. Dowodzi to tego, że coraz odważniej sięgamy po niekonwencjonalne rozwiązania, nadając nawet najmniejszemu wnętrzu wyjątkowy styl.


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org