Jesteś w: Strona główna


Zdaniem analityków, liczba mieszkań oddanych w tym roku do użytku, wyniesie ponad 150 tys. Wielkość tę określono na podstawie danych z okresu styczeń-listopad. Prognozowany wynik jest bardzo dobry, zważywszy na panujące pod koniec roku negatywne nastroje na rynkach finansowych.
Sejm przyjął nowelizację ustawy wydłużającą termin całkowitej spłaty na preferencyjnych warunkach zadłużenia z tytułu kredytów mieszkaniowych do końca 2012 roku. Za przyjęciem zmian było 411 z 414 posłów biorących udział w głosowaniu.
Zgodnie z szacunkami podanymi przez Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w 2009 roku w Polsce zostanie wybudowane 91,6 km autostrad oraz 145,6 km dróg ekspresowych i obwodnic. Ilość ta jest zbliżona do bieżącego roku, w którym nasza infrastruktura drogowa powiększyła się o 242,9 km dróg ekspresowych i autostrad.
Według Rady Izby Notarialnej w Warszawie świadectwa energetyczne nie będą niezbędne podczas spisywania aktu notarialnego. Zdaniem Rady zgodnie ze znowelizowaną ustawą Prawo budowlane, wchodzącą w życie z dniem 1 stycznia 2009, notariusze nie mają obowiązku sprawdzania czy sprzedający posiada świadectwo energetyczne.
Polimex-Mostostal wbuduje wschodnią trybunę stadionu Wisły Kraków. Koszt inwestycji oszacowano na kwotę 144,2 mln zł. Prace budowlane są prowadzone w celu przystosowania krakowskiego stadionu do wymogów Euro 2012. Zgodnie z komunikatem wydanym przez władze miasta umowa z Polimexem ma zostać podpisana w ciągu 10 dni.


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org