Jesteś w: Strona główna >> Budownictwo >>


Polimex-Mostostal wybuduje trybunę stadionu Wisły

Polimex-Mostostal wbuduje wschodnią trybunę stadionu Wisły Kraków. Koszt inwestycji oszacowano na kwotę 144,2 mln zł. Prace budowlane są prowadzone w celu przystosowania krakowskiego stadionu do wymogów Euro 2012. Zgodnie z komunikatem wydanym przez władze miasta umowa z Polimexem ma zostać podpisana w ciągu 10 dni.

W przetargu na budowę wschodniej trybuny krakowskiego stadionu oprócz Polimexu startowały między innymi takie firmy jak: Pol-Aqua, Hydrobudowa Polska, Mostostal Warszawa czy Budimex Dromex. Jednak to Polimex przedstawił najbardziej korzystną ofertę.

Prace budowlae na stadionie krakowskiej Wisły prowadzone są od kilku lat. Do tej pory udało się zmodernizować północną i południową trybunę. Na połowę stycznia 2009 roku planowane jest rozstrzygnięcie przetargu na modernizację ostatniej, zachodniej trybuny wraz z przebudową parkingów i infrastruktury drogowej.

Ostatnim etapem prac będzie dostosowanie północnej trybuny stadionu do wymogów Euro 2012 oraz montaż systemu monitorującego. Przetarg na te prace ma zostać ogłoszony w styczniu lub lutym przyszłego roku.


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org