Jesteś w: Strona główna >>


Więcej czasu na spłatę kredytów mieszkaniowych

Sejm przyjął nowelizację ustawy wydłużającą termin całkowitej spłaty na preferencyjnych warunkach zadłużenia z tytułu kredytów mieszkaniowych do końca 2012 roku. Za przyjęciem zmian było 411 z 414 posłów biorących udział w głosowaniu.

Posłowie przyjęli zmienioną ustawę o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych. Nowelizacja ustawy dotyczy pomocy państwa w spłacie długoterminowych kredytów mieszkaniowych w ramach funkcjonującego od 17 lat systemu pomocy.

W wygłoszonym przez Panią Poseł Gabrielę Masłowską, sprawozdaniu Komisji Infrastruktury o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych mogliśmy usłyszeć: "Ze względu na zakres objęty nowelizacją projekt należy rozpatrywać pod kątem mieszkań spółdzielczych, wyodrębnionych lokali mieszkalnych w spółdzielniach mieszkaniowych i we wspólnotach mieszkaniowych oraz domów jednorodzinnych. (...)
Projektowana ustawa ma na celu rozszerzenie zakresu czynności uprawniających do uzyskania premii gwarancyjnej przy likwidacji książeczki mieszkaniowej o remont lokalu lub domu jednorodzinnego przez właściciela tej książeczki, który jest właścicielem nieruchomości, posiada spółdzielcze prawo do lokalu lub domu jednorodzinnego, z wyjątkiem najemców. Środki zgromadzone na książeczkach mieszkaniowych plus premie przeznaczane na remonty, co proponuje się w omawianym projekcie, są rozwiązaniem generalnie pozytywnym, jednak niepozbawionym pewnych nieścisłości czy błędów.
"

Według danych banku PKO BP (bank ten udzielił najwięcej kredytów), na koniec II kwartału 2008 roku zadłużeniem z tytułu tych kredytów obciążonych było ponad 109 tys. lokali. Zmiany w ustawie wejdą w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od 30 grudnia 2008 roku.


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org