Jesteś w: Strona główna >> Nieruchomości >> Nieruchomości


Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy zobowiązujące spółdzielnie mieszkaniowe do przenoszenia własności lokali na swoich członków wyłącznie po dokonaniu przez nich spłat są niezgodne z konstytucją. Oznacza to koniec z wykupem mieszkań spółdzielczych za przysłowiową złotówkę.
Zgodnie z wchodzącymi od pierwszego stycznia 2009 roku przepisami, aby sprzedać lub wynająć budynek trzeba będzie mieć świadectwo energetyczne. Do chwili obecnej nie wiadomo, ile osób będzie miało uprawnienia do ich wystawiania, ile takie świadectwo będzie kosztowało, jakie będą kary za sprzedaż lub wynajem lokalu bez dokumentu oraz kto będzie sprawował kontrolę nad osobami wystawiającymi świadectwa, a co za tym idzie nad ich faktyczną przydatnością i jakością.
Szczecińska firma SGI Baltis, specjalizująca się w budowie wysokiej jakości mieszkań, rozpoczęła prace rozbiórkowe na Kępie Parnickiej w Szczecinie. Rozbiórkę zabudowań przy ul. Celnej prowadzi firma Herkules ze Słupska, wyłoniona w drodze przetargu. SGI planuje również udostępnienie terenu szczecińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w celu szkolenia psów ratowniczych. Prace poprzedzające rewitalizację tej części Śródodrza zakończą się w marcu 2009 roku.
12 grudnia br. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Olgierd Dziekoński spotkał się z reprezentantami środowisk pośredników, zarządców i rzeczoznawców działających na rynku nieruchomości, a także deweloperów, inwestorów, prawników, ekonomistów oraz instytucji finansowych i ubezpieczeniowych z nim związanych.
Prawie 1,7 mln zł ma zapłacić spółka deweloperska J.W. Construction za stosowanie w umowach z klientami niedozwolonych postanowień. Karę na dewelopera nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Za praktyki niezgodne z prawem UOKiK ukarał również warszawskiego dewelopera - Grupo Lar Real Estate Polonia


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org