Jesteś w: Strona główna >>


Rozbiórka na Kępie Parnickiej w Szczecinie

Szczecińska firma SGI Baltis, specjalizująca się w budowie wysokiej jakości mieszkań, rozpoczęła prace rozbiórkowe na Kępie Parnickiej w Szczecinie. Rozbiórkę zabudowań przy ul. Celnej prowadzi firma Herkules ze Słupska, wyłoniona w drodze przetargu. SGI planuje również udostępnienie terenu szczecińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w celu szkolenia psów ratowniczych. Prace poprzedzające rewitalizację tej części Śródodrza zakończą się w marcu 2009 roku.
Na działce o powierzchni 14 tys. mkw. znajduje się 7 budynków przeznaczonych do rozbiórki. Na zlecenie SGI Baltis prace prowadzi 20-osobowy zespół słupskiej firmy Herkules, która wyłoniona została w drodze przetargu. Dotychczasowe zabudowania wyburzane są przy użyciu specjalistycznych maszyn, co gwarantuje bezpieczeństwo i sprawny przebieg prac. Gruz z budowy ulegnie recyklingowi, do czego posłużą maszyny do mielenia. SGI prowadzi również ustalenia ze szczecińską Ochotniczą Strażą Pożarną w sprawie przeprowadzenia w trakcie rozbiórki szkolenia psów ratowniczych, które odbywałoby się w ramach programu pilotażowego dla województwa zachodniopomorskiego. Obecnie psy ratownicze odbywają codzienne treningi i szkolone są przez najlepszych instruktorów z Nowego Sącza. Udostępnienie placu rozbiórki na potrzeby szkolenia to kolejna inicjatywa wypływająca ze współpracy SGI z władzami miasta. Firma przywiązuje również dużą wagę do popularyzowania dobrych praktyk z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy na placach budowy.

„W trakcie rozbiórki zabudowań kładziemy duży nacisk na przestrzeganie najwyższych standardów BHP oraz właściwe zabezpieczenie terenu prac. Są to elementy, które zadecydowały również o niedawnym zwycięstwie naszej firmy w konkursie „Bezpieczna Budowa”, organizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie” – powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis.

Na terenie Lodimexu planowana jest nowoczesna i przestronna zabudowa, wzorowana na zachodnioeuropejskich koncepcjach zagospodarowania nabrzeża. Dzięki temu możliwe będzie przywrócenie funkcji ogólnomiejskich tej części Śródodrza.

„Jako firma wywodząca się ze Szczecina dużą wagę przywiązujemy do nowoczesnego zagospodarowania przestrzeni miejskiej na wzór najlepszych projektów europejskich. Przykładem tego mogą być nie tylko planowana rewitalizacja Lodimexu, ale również nasze inwestycje w pozostałych częściach Szczecina” – powiedział Grzegorz Kawecki. „Jako jedna z niewielu szczecińskich firm mimo zmian na rynku nieruchomości nie rezygnujemy z realizacji nowych inwestycji. Oprócz budowanych obecnie osiedli mieszkaniowych Stara Cegielnia i Garden House, a także apartamentów między ulicami Krakowską i Europejską, planujemy również nowe inwestycje mieszkaniowe w Szczecinie Dąbie oraz przy ulicy Gontyny. Wybudujemy również nowoczesny biurowiec przy ulicy Zbożowej. Każda z tych inwestycji to prestiżowy projekt na miarę Szczecina” – podsumowuje plany Kawecki.

SGI Baltis, wraz z Porta Drzwi oraz Invest Komfort tworzą holding Baltis Investment S.A., który zatrudnia ponad 2000 osób. Roczne obroty holdingu przekraczają 800 mln zł. Porta jest największym w Polsce producentem stolarki drzwiowej zaś Invest Komfort to developer specjalizujący się w budowie luksusowych apartamentów nadmorskich, twórca zlokalizowanego w Gdyni, liczącego 40 pięter najwyższego apartamentowca w Polsce. SGI obecnie prowadzi 10 projektów na terenie całego kraju. W kwietniu 2008 r. firma zdobyła tytuł Najlepszego Pracodawcy roku 2008 w badaniu Hewitt Associates.


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org