Jesteś w: Strona główna >> Budownictwo >>


Budowa małych obiektów budowlanych po staremu

Trwają prace nad nowelizacją prawa budowlanego, która miała na celu między innymi uproszczenie procedur związanych z  budową małych obiektów budowlanych bez jakiegokolwiek zgłoszenia.

Zdaniem Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej (UKIE) budowa małych obiektów budowlanych, takich jak np. gospodarcze związane z produkcją rolną, altany do powierzchni 25 mkw. w mieście i 35 mkw. poza miastem czy ogrodzenia, powinna być dopuszczalna dopiero po zgłoszeniu inwestycji do starosty. Zdaniem urzędu budowle takie mogą szkodliwie oddziaływać na środowisko naturalne, a co za tym idzie urzędy powinny mieć nad taki inwestycjami przynajmniej minimalną kontrolę. W opinii urzędu niedopuszczalne jest aby tylko i wyłącznie od inwestora zależało, kiedy rozpocznie się taka budowa. 

Ze zdaniem UKIE nie zgadzają się członkowie sejmowej Komisji Infrastruktury w opinii których, celem nowelizacji jest uproszczenie procedur budowlanych. Jako skrajny przykład podają budowę kabiny telefonicznej, do budowy której konieczne byłoby zgłoszenie. Ich zdaniem inwestycja taka nie zagraża bezpieczeństwu oraz w znikomym stopniu oddziaływuje na środowisko, w związku z tym należy maksymalnie uprościć procedurę rozpoczynania takich budów.


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org