Jesteś w: Strona główna >>


Reinhold Center

Reinhold Polska Project 4 Sp. z o. o. zawarła umowę z firmą Mostostal Warszawa S.A. dotyczącą realizacji projektu o nazwie „Reinhold Center” zlokalizowanego w Katowicach przy ulicy Korfantego 138, polegającą na budowie kompleksów biurowych „B” i ”C”. Wartość umowy wynosi 43 mln złotych netto.

Uzgodniony przez strony termin realizacji robót zawiera się w przedziale między 16.01.2009 r. a 17.08.2009 r. Do połowy kwietnia 2009 nastąpi przekazanie lokali najemcom w celu indywidualnego wykończenia wnętrz. Powstający budynek Reinhold Center będzie pierwszym nowym biurem klasy A, oddanym do użytku w tym roku w Katowicach.

Budynek posiadać będzie cztery kondygnacje. Od parteru do II piętra znajdować się będą między innymi pomieszczenia biurowe. Unikalny układ budynków pozwala na stworzenie jasnych, otwartych przestrzeni i projektowaniu wnętrz dających uczucie lekkości i obszerności. Na parterze zlokalizowane będą punkty usługowe, takie jak sale konferencyjne, kawiarnie, restauracje, klub fitness, salon fryzjerski, a nawet pralnia.

Biurowiec Reinhold Center posiadać będzie ok. 11 000 m2 netto przestrzeni biurowej o najwyższym standardzie. Indywidualne przestrzenie typu „open space” zajmą ok. 8000 m2 netto. Pozostałe trzy budynki z planowanych pięciu to oddzielne konstrukcje, które są w fazie projektowej.

Inwestycja zlokalizowana jest około 2 km od Centrum Katowic i 1,5 km od autostrady A4, ważnej szosy biegnącej na północy miasta, łączącej Katowice z Krakowem, Wrocławiem, Bytomiem, Sosnowcem i Częstochową. Niedaleko, bo ok. 2 km na południe od Reinhold Center znajduje się katowicki dworzec kolejowy, a Międzynarodowy Port Lotniczy 25 km na północ od projektu i od autostrady S86. W pobliżu biurowca rozmieszczone są również liczne przystanki autobusowe i tramwajowe. Taka lokalizacja sprawia, że Reinhold Center stanie się jednym z najlepiej dostępnych i najatrakcyjniejszych biurowców w mieście.

Niewątpliwie dodatkowym atutem jest fakt, że Reinhold Center leży w obrębie Specjalnej Strefy Gospodarczej, która jest administracyjnie wydzieloną częścią terytorium Polski poświęconą prowadzeniu działalności handlowej na preferencyjnych warunkach.

Planowane prace zostały podzielone na kilka faz. Pierwszy etap inwestycji (część B i C) zostanie ukończony w II kwartale 2009 r. Do połowy kwietnia 2009 nastąpi przekazanie lokali najemcom w celu indywidualnego wykończenia wnętrz. Kolejny etap inwestycji rozpocznie się w IV kwartale 2009 r.


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org