Jesteś w: Strona główna >> Encyklopedia >> W


Wybierz hasła na literę:
lub wpisz szukane hasło:

Wodomierz sprzężony

Wodomierz sprzężony jest układ pomiarowy złożony z dwóch wodomierzy o różnych nominalnych strumieniach objętości z przenikającymi się wzajemnie zakresami mierzonych obciążeń. W skład wodomierza sprzężonego wchodzi również zawór zmiennego obciążenia, który samoczynnie reguluje strumień objętości w obydwu wodomierzach.

Najczęściej stosowanymi wodomierzami w układzie wodomierza sprzężonego są: wodomierz śrubowy jako wodomierz główny (o większym nominalnym strumieniu objętości) i wodomierz skrzydełkowy jako wodomierz boczny (wodomierz o mniejszym nominalnym strumieniu objętości).

Wodomierze mogą być sprzężone szeregowo i równolegle:
  • O wodomierzu sprzężonym szeregowo mówimy wtedy, gdy wodomierz główny i wodomierz boczny są połączone względem siebie szeregowo, a zawór zmiennego obciążenia jest połączony szeregowo z wodomierzem głównym oraz równolegle z wodomierzem bocznym.
  • Natomiast wodomierz sprzężony równolegle to taki układ wodomierzy, w którym wodomierz główny i wodomierz boczny są połączone ze sobą równolegle, a zawór zmiennego obciążenia jest połączony szeregowo z wodomierzem głównym oraz równolegle z wodomierzem bocznym.


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org