Jesteś w: Strona główna >> Encyklopedia >> K


Wybierz hasła na literę:
lub wpisz szukane hasło:

Karbonizacja betonu

Karbonizacja betonu jest to reakcja kamienia cementowego z gazowym dwutlenkiem węgla, powodująca obniżenie zasadowości ciekłej fazy betonu - obniżanie wartości pH wraz z upływem czasu.

W przypadku konstrukcji żelbetowych w momencie zakwaszenia betonu, zanika zdolność otuliny do ochrony stali. W związku ze stałą obecnością tlenu i wilgoci rozpoczyna się korozja elementów zbrojenia. Powstające produkty korozji zbrojenia doprowadzają do rozsadzania betonu tworząc spękania i odpryski fragmentów materiału, a to z kolei powoduje przyśpieszanie dalszej karbonizacji i zakwaszania betonu.

Proces karbonizacji będąc korzystnym dla samego betonu jednocześnie zapoczątkowuje proces korozji zbrojenia w elementach żelbetowych. Przywrócenie wysokiej alkaliczności betonu, nie jest możliwe. Można jednak spowolnić proces zakwaszania betonu, impregnując go środkami hydrofobizującymi oraz pokrywając jego powierzchnię powłokami ochronnymi, które ograniczają wnikanie do jego wnętrza dwutlenku węgla.


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org