Jesteś w: Strona główna >> Budownictwo >> Instalacje


Jaga zorganizowała seminarium

Ekologia i wzornictwo zdominowały seminarium firmy Jaga, które odbyło się 4 grudnia br. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu Jaga Experience World Tour 2008/2009, podczas którego belgijski producent grzejników planuje odwiedzić prawie 100 krajów, gdzie sprzedawane są jego produkty.

Ekologia – pierwszy z dominujących na spotkaniu tematów – dyskutowana była nie tylko w odniesieniu do produkcji grzejników, ale również w ujęciu globalnym. Jan Krieleks, właściciel firmy i jednocześnie szef działu badań i rozwoju Jaga, przybliżył w jaki sposób firma stara się dostosować proces produkcyjny do wymogów ochrony środowiska.
Wbrew ogólnoświatowej tendencji propagującej konsumpcyjny styl życia, w którą wpisuje się również krótka żywotność wytwarzanych przez firmy produktów, Jaga dokłada starań, aby jej grzejniki były bardzo trwałe. (Na przykład wymienniki stosowane w grzejnikach objęte są 30-letnią gwarancją.) Celem firmy jest bowiem to, aby wytworzony przez nią produkt mógł jak najdłużej służyć użytkownikowi i jak najpóźniej trafił do powtórnego przetworzenia.

Z tematem nadmiernego zanieczyszczenia Ziemi odpadkami przemysłowymi związane są też działania belgijskiego producenta zmierzające do uzyskania proekologicznego certyfikatu C2C. Certyfikat ten zobowiązuje firmę do stosowania materiałów, które można poddać recyklingowi oraz obliguje do upraszczania konstrukcji produktu w celu jego późniejszego łatwego rozmontowania i przygotowania do przetworzenia.
Wspomniane proekologiczne działania to praca, którą Jaga wykonuje na co dzień. Sporo inicjatyw jest też w sferze projektów, między innymi prezentowane podczas seminarium grzejniki z butelek PET oraz sprasowanych wiórów drewnianych, czy też Moby – termiczna kapsuła.

Zawsze staramy się wybierać najbardziej ekologiczną drogę produkcji warunkującą idealny balans pomiędzy człowiekiem a środowiskiem – podsumował „ekologiczną” część spotkania Jan Krieleks.
Wzornicze dokonania Jagi, którym poświęcono drugą część spotkania, najlepiej oddawały prezentowane na spotkaniu produkty. Część z nich, jak np. grzejniki dekoracyjne z serii Eyecatchers można było zobaczyć na slajdach, zaś nowości zostały pokazane w formie prototypów. Były to m.in. dwa grzejniki dekoracyjne Pinch & Twine, grzejnik hybrydowy Briza przygotowany do grzania w systemie c.o. i elektrycznym, chłodzenia i odświeżania powietrza, super mały grzejnik kanałowy Micro Canal oraz nowe kratki do grzejników kanałowych.

W seminarium udział wzięło blisko 70 osób – architektów, projektantów instalacji grzewczych i dziennikarzy zaproszonych przez firmę ANB, dystrybutora grzejników Jaga na polskim rynku, która współorganizowała seminarium. Duże zainteresowanie gości budził Jaga Experience Truck ustawiony przed Pałacem Prymasowskim, który prosto z Warszawy udał się do Budapesztu, gdzie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Jaga Experience World Tour 2008/2009.


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org