Jesteś w: Strona główna >> Budownictwo >> Maszyny i narzędzia


Mieszadło FPM-16

Czasy, gdy zaprawę czy farby mieszało się na budowie ręcznie już dawno odeszły w zapomnienie. Wykorzystywanie do tego celu wiertarki może zniszczyć urządzenie, gdyż konstrukcyjnie nie jest ona przystosowana do tego typu zastosowań. Dlatego warto sięgnąć po nowość w katalogu Proma Polska Mieszadło FPM -1600.


Na budowie spotkamy wiele surowców, które przed użyciem należy dobrze wymieszać, aby uzyskać homogeniczną masę. Farby, tynki, kleje, masy wyrównujące czy zaprawy należy mieszać tak długo, aż osiągną zalecaną przez producenta konsystencję. Istotną rolę odgrywają przy tym narzędzia do mieszania i właściwie dobrany rodzaj końcówek.

Proma Polska posiada w swoim asortymencie Mieszadło FPM-1600 wyposażone w silnik o mocy 1600 W, z płynną regulacją obrotów w zakresie 150-400/min (1 bieg), 300-650/min (2 bieg), co pozwala dostosować parametry pracy do rodzaju mieszanych substancji. Do każdego zastosowania można dobrać odpowiednią prędkość: mniejszą do gęstych materiałów, takich jak zaprawa murarska i cement, większą do rzadszych substancji, takich jak farby. Łagodny rozruch, czyli płynny start narzędzia w czasie rozpoczęcia mieszania powoduje, że mieszany materiał nie jest rozchlapywany. Wrzeciono przekładni posiada wewnętrzny standardowy gwint M14, co pozwala na montaż mieszadeł różnych producentów. Przewagą mieszadła FPM–1600 nad mieszalnikami stacjonarnymi jest jego niewielki ciężar (8,5kg) co umożliwia bezproblemowe przenoszenie na placu budowy.
Mieszadło marki Ferm wyposażone jest w 2 ergonomiczne uchwyty ramienne służące do pewnego operowania urządzeniem w pozycji pionowej podczas mieszania. Duży przycisk w rękojeści ułatwia włączenie mieszadła nawet w grubych rękawicach roboczych. Korpus Mieszadła wykonany jest ze stopu aluminium, co zapewnia wytrzymałość i ochronę przed trudnymi warunkami pracy na budowie.

Dane Techniczne:
Parametr: Wielkość
Moc przyłączeniowa 1 600W/230V
Obroty 150-400/min.
300-650/min.
Umocowanie gwint M14
Ø mieszadła 120 mm
masa 8,5 kg

Dystrybutor: Proma Polska www.promapl.pl
Producent: Ferm
Cena katalogowa: 609 zł brutto


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org