Jesteś w: Strona główna >>


Apartamentowiec dobry na kryzys

Pomimo panującej na rynku budowlanym atmosfery niepewności i wyczekiwania inwestor postawił na wybudowanie w Warszawie nowego obiektu hotelowo-apartamentowego. Przy ulicy Twardej w Warszawie stanie 160 metrowa wieża zamykająca perspektywę ul. Emilii Plater.

Autorem projektu budynku jest znany świecie architekt Helmut Jahn, będący właścicielem chicagowskiej pracowni architektonicznej Murphy/Jahn. Jednym z bardziej znanych projektów tego architekta jest wybudowany w Berlinie Sony Center. Warszawski projekt będzie miał 40 kondygnacji, z czego pierwsze piętnaście zajmie luksusowy hotel a pozostałe przeznaczono na część apartamentową. Pod budynkiem wygospodarowano około 300 miejsc parkingowych. Obok wieży powstanie również niższy udynek o funkcji biurowej.

W ocenie specjalistów segment apartamentowców jest dość mało zagrożony trwającym obecnie kryzysem finansowo-gospodarczym. Jednakże należy pamiętać, że w stolicy powstanie jeszcze jedna bardzo prestiżowa inwestycja, a mianowicie zaprojektowany przez Libeskinda wieżowiec przy ulicy Złotej.


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org