Jesteś w: Strona główna >>


Eklektyzm w mieszkaniu

Różnorodność to znamię XXI wieku. Coraz rzadziej mówimy dziś o jednoznacznych trendach w dekoracji i architekturze wnętrz. Klasyka miesza się bowiem z nowoczesnością. Chłodne, minimalistyczne rozwiązania idą w parze z przepychem i bogactwem barw. Wygląda na to, że we współczesnym design’ie wszystkie chwyty są już dozwolone. W ów eklektyczny nurt doskonale wpisują się kolekcje mebli Wajnert.

Na przekór oczywistym skojarzeniom, tej jesieni uciekamy od złota, przygaszonych brązów i szarości. Bawimy się fakturą, wtulamy w miękkość tkanin wygodnych kanap i foteli. Szafy i półki o lekkiej konstrukcji zestawiamy z solidnymi siedziskami obitymi w neobarokowe tkaniny. Nie boimy się kontrastów. Chłodna biel ścian i mleczne odcienie meblowych fornirów stają w tle głębokiej czerni sof. Dekorując, pamiętamy by nie działać schematycznie. Punktem wyjścia naszych poszukiwań może przecież stać się jeden wyrazisty przedmiot. Nowoczesny, skórzany fotel, malinowy narożnik czy klasyczna komoda w dębowym kolorze. Następne, dobrane ze smakiem elementy będą oczywistym dopełnieniem całości.

Zmieniająca się za oknami aura nastraja do dalszych poszukiwań. Dekoratorzy proponują niekonwencjonalne rozwiązania. Podpowiadają by zimowe klimaty obłaskawić wyrazistymi kolorami. Stosujemy więc jagodowe fiolety, trawiastą i butelkową zieleń i wszechobecny w tym sezonie grafit czerni. Ożywiamy wnętrza pięknymi dodatkami. Rozrzucamy w salonie efektowne poduchy - koniecznie czarne, ozdobione kryształami Swarovskiego, a obok kanap stawiamy wygodne pufy i niskie ławy. Dominujący jeszcze w lecie styl „Eko” ustępuje na rzecz powściągliwego modernizmu. Jedynym jego śladem będzie obecność skórzanych sof i foteli o subtelnej formie.

Niezależnie od kierunku, w którym poruszamy się poszukując odpowiadających nam rozwiązań, zawsze bezkompromisowo traktujemy ich funkcjonalność. Wybieramy więc wyłącznie wygodne i dobrze zaprojektowane meble. To one stanowić będą przecież punkt wyjścia dla naszych co-sezonowych, dekoratorskich rewolucji.

Meble Wajnert


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org