Jesteś w: Strona główna >> Architektura >> Pokój dziecinny


Panele podłogowe dla alergików

Nie tylko fruwające pyłki roślin są utrapieniem alergików. Także żywność, tkaniny na ubrania czy bieliznę, płyny i proszki do prania, farby i lakiery - są często olbrzymim kłopotem dla uczuleniowców. Na tej czarnej liście znalazły się także podłogi.

Gresy czy płytki ceramiczne? Dywany z naturalnych surowców czy syntetyczne wykładziny? Zwykłe drewno czy panele? Obfita oferta dla osób, które zastanawiają się nad urządzeniem mieszkań, przy uwzględnieniu rozmaitych gustów i możliwości finansowych sprawia, że dopiero po pewnym czasie może się okazać, że nagle nie wiadomo skąd przybyło w naszym domu zwykłego kurzu oraz gnieżdżących się w nim białek roztoczy. Dla alergika tym samym zaczyna się najprawdziwszy koszmar. Dlatego niezwykle ważne jest wcześniejsze zaplanowanie zakupu tego, po czym będziemy stąpali w naszym mieszkaniu.

Statystyki medyczne są wymowne: z każdym rokiem do specjalistycznych poradni zgłasza się coraz więcej osób, które przez lekarzy kwalifikowane są jako alergicy. Problem staje się szczególnie kłopotliwy w sytuacji, kiedy bezpośrednio dotyczy dzieci. I dla nich i dla ich opiekunów dotychczasowy, normalny tryb życie zostaje całkowicie zburzony. Zaczynają się poszukiwania przyczyn nagłego pogorszenia zdrowia, wizyty u lekarzy, przyjmowanie lekarstw, serie szczepionek... Najczęściej przez długi czas pytanie o przyczynę pozostaje bez odpowiedzi.

Wieloletnie badania najwybitniejszych specjalistów w firmie Kronospan pozwoliły zaproponować klientom z problemami alergicznymi, jedyną w swoim rodzaju kolekcję paneli marki Krono Original. Wytwarza się je wyłącznie z naturalnych materiałów, bez najmniejszych nawet dodatków rozpuszczalników, które mogłyby powodować podrażnienia skóry lub wywoływać inne reakcje alergiczne. Są to - uwaga! - jedyne na polskim rynku panele podłogowe, które uzyskały oficjalną rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Przy tym wszystkim panele Krono Original, tak jak prawdziwe drewno, dają miłe wrażenie ciepła. Mają jednak nad nim istotną przewagę: idealnie do siebie przylegają, tworząc tym samym gładką, ale nie śliską powierzchnię (gładka struktura BS).

Co ważne: układając podłogę z paneli Krono Original dodatkowo oznakowanych symbolem Anti-Static unikniemy nie tylko gromadzącego się na powierzchni kurzu, ale także nieprzyjemnych wyładowań elektrycznych. Dotknięcie klamki czy jakiegoś domowego urządzenia zasilanego prądem nie będzie już równoznaczne z suchym trzaskiem iskier przeskakujących po naszych dłoniach i niemiłym uczuciem bolesnego ukłucia. Opracowany przez Kronospan system Anti-Static, czyli specjalna warstwa antystatyczna na powierzchni, został najpierw wnikliwie zbadany a następnie potwierdzony niezależnymi testami Instytutu Technologii Drewna w Dreźnie i opatrzony specjalnym certyfikatem.

Panele Krono Original charakteryzują się przy wszystkich swoich zaletach wyjątkowo wysoką odpornością na ścieranie. Są one także niezwykle łatwe do czyszczenia i odporne na zaplamienie oraz na używane w gospodarstwach domowych detergenty.

Nic zatem dziwnego, że producent poleca je szczególnie do układania w pokojach dziecięcych. Oferta dla najmłodszych mieszkańców jest przy tym nie tylko atrakcyjna, ale i urozmaicona. Do wyboru jest wiele dekorów - od tradycyjnego buku czy dębu, poprzez cyprys i palisander, a na egzotycznym drzewie tekowym skończywszy. Daje to klientom możliwość aranżacji wnętrz nie tylko w różnych stylach i kolorystyce, ale przede wszystkim z pełną gwarancją zdrowia dla wszystkich mieszkańców, i szczególnej, w pełni profesjonalnej ochrony dla alergików.

Dodatkową zaletą naturalnych podłóg Krono Original jest 10 lub 12 - letnia gwarancja producenta.


Grzejniki Kuchenne

Sprawdź najnowsze trendy i zobacz na co zwrócić uwagę gdy chcesz kupić grzejniki kuchenne. Grzejniki w kuchni nie tylko spełniają funkcję grzewczą ale również mogą stanowić element dekoracyjny.

Hałas chwilowy

Czy ludność narażona na hałas chwilowy będzie zadowolona - nie wiadomo. Jedno jest pewne - tereny znajdujące się pod wpływem tego rodzaju hałasu będą ulegać degradacji pomimo prawnego stwierdzenia, że jest dobrze.

Multiform Klose

Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to propozycja jaką oferuje nam Kolekcja Mebli Klose.

Brodzik zlicowany

Brodziki licujące z podłożem coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Ich estetyczny wygląd i ciekawe kształty przyciągają wzrok i sprawiają, że łazienki zyskują niepospolity wygląd.

Eliminator brzydkich zapachów

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na rynku pojawiła się marka OUST, która pozwala na skuteczne eliminowanie brzydkich zapachów. Pozostawia świeżość oraz przyjemny, delikatny oryginalny zapach.

Meble do sypialni retro

Każdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble valencia

Absolutny przebój najnowszej kolekcji mebli Gawin, zestaw VALENCIA, przywodzi na myśl spokój i harmonię domowego zacisza, rodzinnych spotkań i zapachu wspólnych posiłków, za którymi podążają czułe słowa towarzyszące chwilom wypoczynku.
Architektura | Budownictwo | Nieruchomości | Meble | Encyklopedia | Reklama

informatorbudowlany.org